Šiuolaikinis šokis apjungia daug įvairių šokio formų, elementų ir metodų, neturi konkrečios ir griežtai apibrėžtos technikos. Šio šokio nuolatos besivystanti filosofija grindžiama žmogaus kūno, sąmonės, jausmų tarpusavio ryšių studijomis. XX amžiaus pabaigoje nebeliko ryškaus skirtumo tarp modernaus šokio, baleto ir šou šokio. Galiausiai šokis tapo truputį daugiau nei tik pramoga per Brodvėjaus miuziklus. 
Šokio stilius, kuris išsivystė miuzikluose, jungia šiuolaikinio šokio, modernaus baleto ir džiazo šokio elementus. Šiuolaikinis šokis (contemporary dance) pasižymi įvairiapusiškumu: jis gali būti šokamas pagal bet kokio stiliaus muziką ar būti sujungtas su kitomis šokio formomis tam, kad sukurti naujus judesio stilius.

Užsiėmimų metu lavinama koordinacija, lankstumas, muzikalumas, kūrybiškumas, mokoma atlikimo ir šokio technikos (klasikinio šokio principai) subtilybių, gilinimąsi į judesių raišką (judesio stiprumas, nuotaika, jausmas, atlikimo galimybės), supažindinama su judesių „gimimu“, improvizacijos pagrindais. Šokių pamokose lavinami ne tik judesiai, bet ir jausmų raiška, pojūčiai, kūrybiškumas, šokant atsipalaiduojama, išreiškiama susikaupusi energija, mokomasi bendradarbiauti grupėje ir poroje.

Improvizacijos metu susipažįsta su savo kūnu, mokosi jį valdyti, stengiasi judesiu išreikšti savo sumanymą ar temą.
Vaikai bus supažindinami:
• Šokio tradicijos
• Judesio ir šokio aplinka
• Aš ir judesys
• Šokio žanrai ir rūšys.

Vyresni vaikai sužinos:
• Šokio istoriniai stiliai
• Šokio geografiniai ir kultūriniai kontekstai
• Šiuolaikinių šokių kūrinių įvairovė.

Artėjant mokslo metų galui, kuriamas baigiamasis šokio spektaklis, kuris pristatomas tėvams ir kitiems žiūrovams. Mokslo metų eigoje rengiami kasmetiniai šiuolaikinio šokių grupių kalėdiniai pasirodymai, mamyčių dienai rengiamas šokio spektaklis, gegužės mėn. pabaigoje/birželio mėn. pradžioje atviros pamokos ir baigiamasis koncertas (šiuolaikinio ir klasikinio šokio grupės turi atskirus pasirodymus bei vieną bendrą projektą). Užsiėmimus gali lankyti visi norintys, nepriklausomai nuo turimos šokio patirties, svarbiausia – didelis noras šokti ir tobulėti. Apranga turi būti patogi, nevaržanti judesių, šokama basomis arba su kojinėmis.

Na o klasikinis šokis – tai pagrindinė baleto išraiškos priemonė. Dar XVII a. prancūzų šokio praktikas bei teoretikas M. Emaniuelis teigė, jog klasikinio šokio pradai jau gyvavo senovės Graikijoje. Tačiau terminas „klasikinis“ atsirado tik XIX a. pab. Rusijoje. Baletas užėmė svarbią vietą Atgimimo epochos liaudies teatre bei religinėse misterijose. Meniniai klasikinio šokio ypatumai pradėjo reikštis XVI a. Italijoje. 1661 m. įkūrus Karališkąją šokio akademiją baletas tapo savarankišku, t.y. atsiskyrė nuo operos ir iš dvaro salių išėjo į profesionaliąją sceną.
Šios Akademijos vadovas, baletmeisteris ir pedagogas P. L. Bošanas, atrinko ir susistemino klasikinio šokio judesius, sudarė 5 kojų pozicijas ir t.t. Klasikinio šokio pamokos paskirtis – tai fizinių duomenų vystymas, plastikos, lankstumo ir šoklumo ugdymas. Praktinių užsiėmimų metu tobulinamos kūno bei rankų laikysenos, judesių atlikimo technika. Daug dėmesio skiriama taisyklingo kvėpavimo išmokimui, aktorinio meistriškumo ir artistiškumo ugdymui.

Klasikinio šokio pamokos struktūra:
1. Apšilimas (barre foot);
2. Pasisveikinimas;
3. Judesiai prie atramos (barre);
4. Judesiai salės viduryje;
5. Allegro (šuoliai);
6. Atsisveikinimas.
Pradedantiesiems labai naudinga parterinė (pranc. par terre [par ter] – ant žemės) pamoka. Tai paruošiamieji judesiai, daromi atsigulus ant grindų. Jų pagalba įsisavinama taisyklinga kūno padėtis, stiprinami pirštai, kojų, pilvo bei nugaros raumenys. Kiekviena pamoka baigiama port de bras ([ por de bra], port – laikysena, de bras – rankų). Tai rankų judesiai, kurie sureguliuoja kvėpavimą po šuolių, grąžina organizmą į normalią būseną. Mokslo metų eigoje rengiami kasmetiniai klasikinio šokių grupių kalėdiniai pasirodymai, mamyčių dienai rengiamas šokio spektaklis, gegužės mėn. pabaigoje/birželio mėn. pradžioje atviros pamokos ir baigiamasis koncertas (šiuolaikinio ir klasikinio šokio grupės turi atskirus pasirodymus bei vieną bendrą projektą).